Félegyházi Táncszínház Kulturális Egyesület

VII. Kunsági Néptánctalálkozó 2021. szeptember 11. szombat

A VII. Kunsági néptánc találkozóra 2021-ben 12 tánccsoport érkezett:

– Kunság Táncegyüttes (Kecskemét)

– Kiskun Alapfokú Művészeti Iskola petőfiszállási tánccsoportja

– Kiskun Alapfokú Művészeti Iskola kunszállási tánccsoportja

– Mórahalom Néptáncegyüttes (Mórahalom)

– Pötörke Táncegyüttes (Tata)

– Fonó Táncegyüttes (Üllés)

– Délikert – Möndörgő Táncegyüttes (Szeged)

– Lakitelek Táncegyüttes (Lakitelek)

– Szederinda Néptánc Egyesület (Szalkszentmárton)

– Mokrin Néptáncegyüttes (Homokrév)

– Borvirág Táncegyüttes (Kiskunfélegyháza)

– Padkaporos Táncegyüttes (Kiskunfélegyháza)

A tánccsoportok felvonulása 13 órakor kezdődött, mely a kiskunfélegyházi Vasútállomástól indult és a Városháza előtti nagyszínpadig tartott, ahol 13.30-kor kezdetét vette a néptáncegyüttesek bemutatkozó műsora.

20 órától a Móra Ferenc Művelődési Központban az érdeklődőknek és a résztvevő táncegyütteseknek táncház került megrendezésre Kátai Tibor vezetésével, ahol néhány néptánclépést és koreográfiát is elsajátíthattak az ügyes lábúak. A délutáni bemutatón és az esti táncházon Samu Zoltán és Zenekara, valamint a Gyantár Zenekar húzta a talpalávalót.

A néptánctalálkozón a Hungarikum Bizottság és az Agrárminisztérium támogatása tette lehetővé, hogy több száz néptáncos felvonuljon és a Városháza előtti nagyszínpadon bemutatkozzon. A támogatásból az ide érkező tánccsoportok ellátását, utaztatását és elszállásolását tudta finanszírozni az egyesület.

További cikkek:
https://felegyhazikozlony.eu/hirek/23733/neptancosok-talalkoztak
https://felegyhazikozlony.eu/hirek/23763/nagy-siker-volt-a-vii-kunsagi-neptanc-talalkozo