Félegyházi Táncszínház Kulturális Egyesület

2016 Augusztus 12-től táncosaink Borsihalmon táborban vettek részt, ahol felkészültek az Augusztus 19-én bemutatott Mátyásnak tüköre című táncjátékra. A tábor sok munkával, de annál jobb hangulatban telt. Három generáció, félszáz fő táborozott és dolgozott együtt napi nyolc órában. A cél közös volt, a hét végére egy csodálatos műsor állt össze, amit zajos sikerek közepette vittek Kiskunfélegyháza színpadára. A táncszínház tánckara megismerkedhetett a Délikert Möndörgő Néptáncegyüttes tagjaival, akik társulásával készült el a darab.A táborról készült képek megtekinthetők ITT.

2018. augusztus 10-18-ig megrendezésre került az “Építs, táncolj, alkoss” című nyári tánctáborunk a Nemzeti Együttműködési Alap és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának támogatásával. A tábor helyszíne a Borsihalmi Művésztelep Ifjúsági szállója volt, ahol 30 fő fiatal vett részt.

15 éves Jubileumi Gála műsorunkat egy három napos felkészítő tábor előzte meg 2019. augusztus 23-25-ig, helyszíne a Borsihalmi művésztábor volt. A felkészítő tábor ideje alatt a fiatalok és szüleik ismét összekovácsolódtak, felelevenítették a régmúlt történéseit és felkészültek a 15 éves gála műsorra.

Nyári táborunk  célja volt, hogy a résztvevő fiatalok felkészüljenek a 15 éves jubileumi gála műsorunkra. Valamint a 3 napos saját tréning alatt részt vegyenek olyan szakmai programokon, melyek fejlesztik őket önkifejezésükben, kreativitásukban, mozgáskultúrájukban.  Fontos, tudatosítanunk bennük, hogy mennyire meghatározó gyökereinkhez visszanyúlni és emlékezni hagyományainkra, szokásainkra, kultúránkra.

A 3 nap alatt felelevenítettük a régmúlt történéseket, emlékeztünk és együtt újra átélhettük a múltat, amely mindig fontos ahhoz,hogy gyökereinket ne feledjük és azt sem, hogy honnan indultunk.

A Borsihalmi művésztelep mindig is kedvelt helye volt a Félegyházi Táncszínháznak, hiszen több, mint 10 éve járunk ide vissza gyerekeinkkel. A művésztelep helyszíne, épülete, adottságai lehetőséget biztosítanak számunkra a színvonalas szakmai munka lebonyolításához. Nyugalmat és biztonságot áraszt, ahol mind a résztvevő diákok, mind a szüleik és az oktatók is otthon érezhetik magukat és ráhangolódhatnak a sikeres felkészülésre.
A táborról készült képek megtekinthetők ITT.


A Borsihalmi Művésztelep továbbra is kedvelt helye a Félegyházi Táncszínháznak,mely 8 km-re található Kiskunfélegyházától. Ezért is tartottuk meg a János vitéz című táncjáték felkészítő tánctáborát ezen a csodálatos területen 2022. augusztus 22-28-ig. A felkészítő tánctáborban közel 40 fő vett részt, akik fáradságot nem ismerve és önmagukat sem kímélve próbáltak reggeltől estig a művésztelepen felállított színpadon. A művésztelep helyszíne, épülete, adottságai továbbra is a legjobb lehetőséget biztosítja számunkra a színvonalas szakmai munka lebonyolításához. Nyugalmat és biztonságot áraszt, ahol mind a résztvevő diákok, mind a szüleik és a táncoktatók is otthon érezhetik magukat és ráhangolódhatnak a sikeres felkészülésre.
A tábor megvalósítását támogatta a Nemzeti Együttműködési Alap és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt, valamint számos vállalkozás. Csodálatos összefogás valósult meg ismét az előadás kapcsán, hiszen mindamellett, hogy a táncosok között is nagyon barátságos, jó hangulatú volt a légkör, a barátok, családtagok is bőven kivették a részüket a táboroztatás körül. A vacsorafőzést apukák vállalták magukra Kürti Balázs és Dankó Gábor személyében, a díszletet Papp Zoltán, PappcNóra édesapja készítette, édesanyja Pappné Szabó Szilvia pedig az egész tábort koordinálta, szervezte. Érkeztek szülők palacsintát sütni, ezen kívül mindenki a saját kertjéből felajánlott, amit tudott: gyümölcsöt, zöldséget, ami nála megtermett.
A tábor eredményességét a 2023. szeptember 3-án bemutatott János vitéz című előadás sikere is mutatta.
A táborról készült képek megtekinthetők ITT.
 
2024. augusztus 12-18-ig valósult meg a Borsihalmi Művésztelepen az a felkészítő tánctáborunk, ahol a saját önkéntes szereplők és a közreműködők az egy hét alatt összekovácsolódtak, csapattá forrtak össze, és a szakmai vezetők segítségével, saját tréningünkön elsajátították következő előadásunk koreográfiai elemeit. Azonban nemcsak a tánc és a zene van főszerepben ezen időszak alatt, hanem a kézművesség is, hiszen a közreműködők segítettek a díszletek, a jelmezek, a ruhák elkészítésében is. A felkészítő tréning saját szakmai táborunk, mely ott alvásos, tehát valóban éjjel-nappal együtt vannak a csoport tagjai. A tábor ideje alatt a résztvevők felkészültek a Móra emlékévhez kapcsolódóan bemutatásra kerülő “Papírra vetett életem” – Móra történetek című táncjátékra, melynek szövegkönyvét, koreográfiáját, zenéjét Móra történetei ihlették. A Félegyházi Táncszínház ezzel az előadással Móra Ferencnek és az író félegyházi kötődésének kíván emléket állítani, Móra születésének 145. és halálának 90. évfordulója alkalmából.A darabban az író életútját, gyermekkorát és munkásságát bemutató táncos műsort állítottuk össze a tábor ideje alatt, amelyhez az alaptörténeteket a Dióbél királyfi, Dióbél királykisasszony és a Daru utcától a Móra Ferenc utcáig című művek, szöveggyűjtemények szolgáltatták. Prózai és táncos jelenetek egymásutánjával szeretnénk egy komplex alkotást megvalósítani. A táncos elemek zenéi, illetve a prózai részek aláfestő hangulat dallamai a Juhász zenekar és Juhász Gábor által szerkesztett, a népzenén alapuló zenék. A táncjátékkal célunk mind a 20 éves táncszínház szellemiségét, mind pedig Móra Ferenc szellemi örökségét tovább éltetni.
A táborról készült képek megtekinthetők ide kattintva.