Félegyházi Táncszínház Kulturális Egyesület

2019. október 12. (szombat) 18 óra
Móra Ferenc Művelődési Központ – Kiskunfélegyháza

Egyesületünk megalakulása óta célul tűzte ki, hogy a felnövekvő ifjúság segítségére lesz minden erejével, tudásával és szeretetével. Úgy érezzük, hogy a mai fiatalok számára rendkívül fontos, hogy ebben a felgyorsult, rohanó világban megállítsuk őket egy pillanatra és rámutassunk azokra a lelki értékekre, amelyek érzelmi és értelmi fejlődésükben is igen fontos szerepet játszanak. Szeretnénk, ha közel állnának hozzájuk olyan értékek, mint a tisztelet, a szeretet, a kitartás, a közösség ereje.
2019. éve számunkra az öröm és ünneplés éve. Ebben az évben ünnepeljük egyesületünk 15 éves fennállását, melyre egy ünnepi gála műsorral készültünk. Időpontja 2019. október 12., helyszíne a Móra Ferenc Művelődési Központ díszterme volt.
Célunk az volt, hogy egy Jubileumi Gálaműsor során ízelítőt adjunk az elmúlt 15 esztendő produkcióiból, az eddigi közreműködők összefogásával. A 15 év során az előadók második/harmadik generációjával dolgoztunk együtt. A jubileumi előadáson, mind a színpadon, mind a nézőtéren több generáció találkozása valósult meg. Egykori táncosokból lett tanárok, koreográfusok táncoltak együtt tanítványaikkal.
Jubileumi gálaműsorunkkal bemutattuk múltunkat, de megmutattuk jövőnket is, hiszen az elmúlt 15 év nagy produkcióit olvasztottuk egy hatalmas 2 órás előadássá. Az estet városunk első embere, Kiskunfélegyháza város polgármestere nyitotta meg.

A Félegyházi Táncszínház szeretne köszönetet mondani a következő támogatóknak, akik akár pénzbeli, akár természetbeni adományaikkal segítették, a gála műsor létrejöttét:
– Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és Rosta Ferenc Alpolgármester

– Info Kiskunfélegyháza
– Félegyházi Közlöny
– Petőfi Népe

Természetesen a pénzügyi támogatásokon kívül rengeteg segítséget kaptunk a szülőktől is, akik fáradhatatlan munkájukkal, segítették a gála műsor létrejöttét és a felkészítő nyári tánctáborunk megvalósítását:

Külön köszönet:
Dankó Gábornak
Kürti Balázsnak
Tóth Ottónak
Papp Zoltánnak
Hajdú Blankának